Co na to poradzę?

Jak zostać stewardesą Emirates?

Jak zostać stewardesą Emirates? Cóż, co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj, co linie lotnicze to… emm, nic mi się nie chce zrymować…emm, surówki hutnicze? dekoracje cukiernicze? osady koczownicze? Nie do końca.

Jeszcze raz.

Co kraj to obyczaj, co rodzina to zwyczaj, co linie lotnicze to… wymagania robotnicze! Pięknie! Brzmi niczym całkiem dorodny manifest komunistyczny, mówcie mi Marksie, Karolu.

Jak zostać stewardesą? Podstawowe wymagania

Każde linie lotnicze mają swoje wymagania robotnicze, w gruncie rzeczy wymagania te są jednak bardzo podobne. Oto na przykład Emirates:

Jak zostać stewardesą Emirates?

Etihad:

Wizz Air:

Ok, skupmy się na znalezieniu pięciu różnic między powyższymi obrazkami (czcionka i kolor tła to różnice poza konkurencją, not za styl nie przyznajemy). Już? Świetnie!

A teraz wybaczcie, ale jako że wymagania robotnicze poszczególnych linii lotniczych są do siebie bliźniaczo podobne, skupimy się jedynie na Emirates i to głównie dlatego, że bardziej lubię kolor czerwony niż różowy, a poza tym nigdy nie próbowałam zostać stewardessą ani w Wizz Air, ani w Etihad i mogę w związku z powyższym wykazać brak kwalifikacji doradczych.

Jak zostać stewardesą Emirates? Ukończ 21 lat!

Ukończenie 21 lat nie powinno stanowić problemu – prędzej czy później udaje się to każdemu i to na tyle nagle, że niektórzy po latach zastanawiają się wciąż, jak to się stało, że dziś 13, jutro 30.

Niektóre linie lotnicze w pełni satysfakcjonuje kandydat osiemnastoletni, w Emirates jednak uprawnioną do serwowania pokładowego alkoholu jest jedynie osoba o co najmniej trzy lata starsza.

Jeśli masz wciąż 20 lat, ale już nie możesz się doczekać, możesz wypróbować sposób Freda i George’a Weasleyów na oszukanie Czary Ognia przez wypicie eliksiru postarzającego albo doczepienie sobie zwykłej mugolskiej brody (za nami Święta, bród ci u nas dostatek!). Nie gwarantujemy jednak, że Dumbledore Emirates da się nabrać.

Jak zostać stewardesą Emirates? Ukończ 21 lat albo poszukaj mugolskiej brody!
Jak zostać stewardesą Emirates? Ukończ 21 lat albo poszukaj mugolskiej brody – na poświątecznych wyprzedażach wychodzi taniej! (Kadr z filmu Harry Potter i Czara Ognia (źródło : Pinterest))

Jeśli masz 20 i pół to możesz wziąć udział w rekrutacji bez sztucznej mugolskiej brody pod warunkiem, że w momencie otrzymania pracy i podpisania kontraktu ukończysz 21.

Jak zostać stewardesą Emirates? Stań na palcach!

Linie Emirates wymagają, aby kandydat na stewarda i kandydatka na stewardesę byli w stanie dosięgnąć 212 centymetrów. Osoba poddawana fizycznie wyczerpującemu testowi musi co prawda zdjąć buty (obcas działałby na korzyść zarówno pań, jak i Toma Cruise’a, zniekształcając wyniki pomiaru), może jednak posiłkować się wspięciem na palce. Niepolecane jest zakładanie przyciasnych marynarek skutecznie ograniczających pole ramionowego manewru.

Jak zostać stewardesą Emirates? Stań na palcach jak Rose!
Rose byłaby fantastyczną stewardesą! (Kadr z filmu Titanic, źródło : Internet)

Odpowiedni zasięg ramion ma pomóc stewardesie w sprawnym wykonywaniu takich pokładowych czynności jak gra w samolotowe Tetris z pasażerskimi walizkami czy zamykanie półek bagażowych na czas z czapką opadającą na oczy i odczapkową chustą wpychającą się w usta.

Jak zostać stewardesą Emirates? Urośnij!

Stewardesa Emirates musi mieć co najmniej 160 centymetrów wzrostu. Jeśli masz mniej, spróbuj ćwiczeń rozciągających albo pij mleko. Będziesz wielki.

Jak zostać stewardesą Emirates? Ukończ szkołę średnią!

Ukończenie szkoły średniej to bardzo dobry pomysł (i to tak w ogóle, nie tylko dla kandydatów na stewardów). Emirates nie wymaga co prawda matury, dobrze ją jednak posiadać ot tak, dla własnego dobra (przez własne dobro rozumiemy możliwość zaprzestania rozdawania pasażerom kurczaczka w sosie grzybkowym i zabawy w samolotowe Tetris z pasażerskimi walizkami po zaspokojeniu geograficznej ciekawości świata).

Jak zostać stewardesą Emirates? Naucz się angielskiego!

Nauka języka obcego może trochę potrwać, najlepiej zacząć więc z odpowiednim wyprzedzeniem. Nawet jeśli w trakcie nawiązywania bliższych kontaktów z językiem angielskim uznasz nagle, że miast stewardesą wolisz zostać inżynierem architektem albo lekarzem medycyny sądowej – nic się nie martw, znajomość angielskiego absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu innych celów niż zadawanie pytań o kulinarne preferencje pasażerów.

Jak zostać stewardesą Emirates? Nie rób tatuaży!

Emirates nie lubi tatuaży, choć nie wszystkich, a jedynie tych widocznych spod munduru. Kandydatka na stewardesę nie może ich więc mieć na rękach, nadgarstkach, szyi, łydce, pod kolanem ani na środku czoła i kandydat na stewarda podobnie z tą różnicą, że steward nosi spodnie, na nogach mu więc wolno. Emirates nie obchodzą natomiast tatuaże pleców, pępka czy prawego pośladka – co więcej, o udowodnienie braku tychże nikt nie prosi!

Jak zostać stewardesą Emirates? Nie rób tatuaży
Jak zostać stewardesą Emirates? Nie rób tatuaży w miejscach widocznych spod munduru! (Tak, wiemy, że postać kobieca jest na załączonym obrazku niezwykle, emm, kobieca…)

Jak zostać stewardesą Emirates? Bądź elastyczna!

Umiejętność wykonywania szpagatu jest oczywiście niezwykle imponująca, nie o taką jednak elastyczność liniom lotniczym chodzi. Emirates szuka osób, które łatwo dostosują się do życia w Dubaju, ciągłych zmian stref czasowych i klimatycznych, zmiany stylu życia, nieregularnych pór jedzenia i snu, pracy z wciąż zmieniającym się zespołem, nowymi pasażerami i ich trudnymi do przewidzenia zachciankami. Linie lotnicze zastrzegają też, że ubiegający się o pracę na pokładzie powinni być sprawni fizycznie. Nie bez powodu. Pchanie wózka jedzeniowego przez kabinę wciąż wznoszącego się samolotu jest niczym górska wspinaczka, a przenoszenie kontenerów wypełnionych 1,5 litrowymi butelkami wody niczym olimpijska dyscyplina atletyki ciężkiej. Szpagat, choć nie ma praktycznego zastosowania na pokładzie, na pewno nie zaszkodzi.

Gotowa? Zostań stewardesą!

Jeśli jesteś mężczyzną możesz oczywiście zostać stewardem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *